Blogs

INTERNATIONAL SUMMER COURSES FOR PRINTMAKING AND TEXTILE ART (PATA) ŁÓDŹ 2017

We are happy to share with you great news - Master Hiromi Inayoshi, world famous graphic designer will be special guest of International Summer Courses Printmaking and Textile Art PATA 2017 held at the Strzemiński Academy of Fine Arts Łódź! In the second session of the summer courses, between 8nd 20th of August, 2017, Master Inayoshi will run a course entitled:

Graphic Design: Personal Logo, Poster and Book Art.

You can register on our website www.patanetwork.org from May 1st till June 30th, 2017

We hope you will feel tempted to come to Łódź this summer!

ERASMUS+ BUDDY - zgłoszenia

Jeśli:

-jesteś studentem ASP w Łodzi

-znasz języki obce

-jesteś otwarty na innych ludzi

-chcesz znaleźć przyjaciół wśród studentów z innych krajów Europy

pomóż zagranicznym studentom odnaleźć się w nowym otoczeniu!

Biuro Współpracy z Zagranicą ASP w Łodzi czeka na Wasze zgłoszenia do 23 września 2016 r. Piszcie do nas na adres: ioffice@asp.lodz.pl

Chętnym do wyjazdu w ramach Erasmus + przypominamy, że udział w programie buddy system oznacza otrzymanie dodatkowych punktów w procesie rekrutacji do programu.

International scholarship program 'Designer in Residence'

In the spring of 2016 the town of Pforzheim in Germany will start the international scholarship program “Designer in Residence”.

Young designers in the areas of jewellery, fashion and product design may receive a scholarship for a three-month working phase at the EMMA Creative Center in Pforzheim. The scholarship holders will have access to fully equipped workshop workplaces for jewellery, fashion and industrial design in the Creative Center. The results of the scholarship will be presented in an exhibition at the EMMA and in co-operation with the Baden-Württemberg Design Center in Stuttgart.

Erasmus+ - kredyty dla studentów studiów magisterskich

System kredytów programu Erasmus+ umożliwia studentom zdobycie środków na studia magisterskie za granicą. Banki i agencje będą udzielać kredytów studentom na korzystniejszych warunkach: oprocentowanie będzie niższe niż na rynku, a rozpoczęcie spłaty nastąpi do dwóch lat od chwili ukończenia studiów, tak aby absolwenci mogli zacząć spłacać kredyt, kiedy już będą pracować.

Rządowy program "Studia dla wybitnych"

Stu najwybitniejszych polskich studentów rocznie dzięki wsparciu państwa polskiego będzie mogło rozpocząć studia na najlepszych uczelniach na świecie. Startujący w 2016 roku program to pierwszy publiczny projekt finansowania całości studiów za granicą.

Uczestnikiem programu może być osoba, która:

-  ukończyła studia I stopnia nie wcześniej niż w roku poprzedzającym zgłoszenie do udziału w programie

-  ukończyła trzeci rok jednolitych studiów magisterskich nie wcześniej niż
w roku poprzedzającym zgłoszenie do udziału w programie,

Konkurs: Semmelweis Art Award

Węgierski Instytut Kultury w Wiedniu i Balassi Institute – Collegium Hungaricum w Wiedniu zapraszają do udziału w konkursie Semmelweis Art Award.

Zaproszenie skierowane jest do międzynarodowych grup artystek i artystów do 35 roku życia, tworzących wspólne projekty z różnych dziedzin sztuki.

Termin zgłaszania projektów upływa 28 czerwca 2015 roku.

Najlepszy projekt będzie mógł zostać zrealizowany w Collegium Hungaricum w Wiedniu.

Trzy najlepsze projekty otrzymają nagrody w wysokości od 2.000 do 5.000 Euro.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć tu: http://www.becs.balassiintezet.hu/at/2015-das-ignaz-philipp-semmelweis-j...

Stowarzyszenia studentów i absolwentów programu Erasmus+

Komisja Europejska informuje o powstaniu stowarzyszenia studentów i absolwentów programu Erasmus+ (Erasmus+ Student and Alumni Association - ESAA). Z założeniami i formami działania stowarzyszenia można zapoznać się na stronie internetowej www.esaa-eu.org. Za pośrednictwem strony będzie można śledzić pierwsze spotkanie ESAA, które odbędzie się 12 czerwca 2015 w Brukseli.

Pure Print - Elements

W dniach 20-24 kwietnia  2015 roku dr Alicja Habisiak Matczak, adiunkt w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych prof. K. Wawrzyniaka, uczestniczyła w Międzynarodowym cyklu wykładów graficznych „Pure Print - Elements” zorganizowanych przez prof. Gracielę Machado na Wydziale Sztuk Pieknych na Uniwersytecie w Porto.

PATA 2015 - INTERNATIONAL SUMMER COURSES

The Strzemiński Academy of Fine Arts Łódź would like to invite both beginning and experienced artists to take part in the third edition of the International Summer Courses - Printmaking and Textile Art (PATA) organized in July and August 2015. This year’s programme includes the following courses:

1st SESSION: July 23 – August 6, 2015

Meeting with Barbara Karsch-Chaieb

We would like to warmly invite all interested to a meeting with Barbara Karsch – Chaïeb, a member of GEDOK Stuttgart currently developing her projects at the photography and printmaking studios of our Academy. Tomorrow (06.11.14) at 2 pm in room 110 Barbara will talk about her artistic work and at 3 pm in room 144 (Mixed Techniques Studio) all present will have an opportunity to have a closer look at the techniques she uses in her works.

Syndicate content