bbloch's blog

INTERNATIONAL SUMMER COURSES FOR PRINTMAKING AND TEXTILE ART (PATA) ŁÓDŹ 2017

We are happy to share with you great news - Master Hiromi Inayoshi, world famous graphic designer will be special guest of International Summer Courses Printmaking and Textile Art PATA 2017 held at the Strzemiński Academy of Fine Arts Łódź! In the second session of the summer courses, between 8nd 20th of August, 2017, Master Inayoshi will run a course entitled:

Graphic Design: Personal Logo, Poster and Book Art.

You can register on our website www.patanetwork.org from May 1st till June 30th, 2017

We hope you will feel tempted to come to Łódź this summer!

ERASMUS+ BUDDY - zgłoszenia

Jeśli:

-jesteś studentem ASP w Łodzi

-znasz języki obce

-jesteś otwarty na innych ludzi

-chcesz znaleźć przyjaciół wśród studentów z innych krajów Europy

pomóż zagranicznym studentom odnaleźć się w nowym otoczeniu!

Biuro Współpracy z Zagranicą ASP w Łodzi czeka na Wasze zgłoszenia do 23 września 2016 r. Piszcie do nas na adres: ioffice@asp.lodz.pl

Chętnym do wyjazdu w ramach Erasmus + przypominamy, że udział w programie buddy system oznacza otrzymanie dodatkowych punktów w procesie rekrutacji do programu.

Syndicate content