mmaciaszczyk's blog

International scholarship program 'Designer in Residence'

In the spring of 2016 the town of Pforzheim in Germany will start the international scholarship program “Designer in Residence”.

Young designers in the areas of jewellery, fashion and product design may receive a scholarship for a three-month working phase at the EMMA Creative Center in Pforzheim. The scholarship holders will have access to fully equipped workshop workplaces for jewellery, fashion and industrial design in the Creative Center. The results of the scholarship will be presented in an exhibition at the EMMA and in co-operation with the Baden-Württemberg Design Center in Stuttgart.

Erasmus+ - kredyty dla studentów studiów magisterskich

System kredytów programu Erasmus+ umożliwia studentom zdobycie środków na studia magisterskie za granicą. Banki i agencje będą udzielać kredytów studentom na korzystniejszych warunkach: oprocentowanie będzie niższe niż na rynku, a rozpoczęcie spłaty nastąpi do dwóch lat od chwili ukończenia studiów, tak aby absolwenci mogli zacząć spłacać kredyt, kiedy już będą pracować.

Rządowy program "Studia dla wybitnych"

Stu najwybitniejszych polskich studentów rocznie dzięki wsparciu państwa polskiego będzie mogło rozpocząć studia na najlepszych uczelniach na świecie. Startujący w 2016 roku program to pierwszy publiczny projekt finansowania całości studiów za granicą.

Uczestnikiem programu może być osoba, która:

-  ukończyła studia I stopnia nie wcześniej niż w roku poprzedzającym zgłoszenie do udziału w programie

-  ukończyła trzeci rok jednolitych studiów magisterskich nie wcześniej niż
w roku poprzedzającym zgłoszenie do udziału w programie,

Konkurs: Semmelweis Art Award

Węgierski Instytut Kultury w Wiedniu i Balassi Institute – Collegium Hungaricum w Wiedniu zapraszają do udziału w konkursie Semmelweis Art Award.

Zaproszenie skierowane jest do międzynarodowych grup artystek i artystów do 35 roku życia, tworzących wspólne projekty z różnych dziedzin sztuki.

Termin zgłaszania projektów upływa 28 czerwca 2015 roku.

Najlepszy projekt będzie mógł zostać zrealizowany w Collegium Hungaricum w Wiedniu.

Trzy najlepsze projekty otrzymają nagrody w wysokości od 2.000 do 5.000 Euro.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć tu: http://www.becs.balassiintezet.hu/at/2015-das-ignaz-philipp-semmelweis-j...

Stowarzyszenia studentów i absolwentów programu Erasmus+

Komisja Europejska informuje o powstaniu stowarzyszenia studentów i absolwentów programu Erasmus+ (Erasmus+ Student and Alumni Association - ESAA). Z założeniami i formami działania stowarzyszenia można zapoznać się na stronie internetowej www.esaa-eu.org. Za pośrednictwem strony będzie można śledzić pierwsze spotkanie ESAA, które odbędzie się 12 czerwca 2015 w Brukseli.

Pure Print - Elements

W dniach 20-24 kwietnia  2015 roku dr Alicja Habisiak Matczak, adiunkt w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych prof. K. Wawrzyniaka, uczestniczyła w Międzynarodowym cyklu wykładów graficznych „Pure Print - Elements” zorganizowanych przez prof. Gracielę Machado na Wydziale Sztuk Pieknych na Uniwersytecie w Porto.

PATA 2015 - INTERNATIONAL SUMMER COURSES

The Strzemiński Academy of Fine Arts Łódź would like to invite both beginning and experienced artists to take part in the third edition of the International Summer Courses - Printmaking and Textile Art (PATA) organized in July and August 2015. This year’s programme includes the following courses:

1st SESSION: July 23 – August 6, 2015

Meeting with Barbara Karsch-Chaieb

We would like to warmly invite all interested to a meeting with Barbara Karsch – Chaïeb, a member of GEDOK Stuttgart currently developing her projects at the photography and printmaking studios of our Academy. Tomorrow (06.11.14) at 2 pm in room 110 Barbara will talk about her artistic work and at 3 pm in room 144 (Mixed Techniques Studio) all present will have an opportunity to have a closer look at the techniques she uses in her works.

Wieża Babel w Niebostanie

Biuro Współpracy z Zagranicą serdecznie zaprasza wszystkich miłośników języków obcych na pierwszą w tym semestrze wymianę językową z cyklu „Wieża Babel”. Już we środę, 22.10.2014 r.
o godz. 16:30 spotkamy się w międzynarodowym gronie w klubokawiarni „Niebostan”
(ul. Piotrkowska 17). W wydarzeniu wezmą udział studenci uczestniczący w programie Erasmus +, którzy przyjechali do łódzkiej ASP z Hiszpanii, Francji, Włoch, Estonii, Portugalii, Słowacji, Rumunii i Czech.

Kolejne spotkania językowe odbędą się:

Warsztaty mistrzowskie z Hiromim Inayoshim

W dniach 5 – 7 maja 2014 r. w łódzkiej ASP odbędzie się pierwsza część intensywnego kursu, prowadzonego przez wybitnego, japońskiego artystę Hiromi Inayoshi.

To wyjątkowe wydarzenie adresowane jest do studentów pracowni projektowania graficznego a jego celem jest pogłębienie umiejętności uczestników w zakresie tworzenia identyfikacji wizualnej.

Syndicate content