Warsztaty mistrzowskie z Hiromim Inayoshim

W dniach 5 – 7 maja 2014 r. w łódzkiej ASP odbędzie się pierwsza część intensywnego kursu, prowadzonego przez wybitnego, japońskiego artystę Hiromi Inayoshi.

To wyjątkowe wydarzenie adresowane jest do studentów pracowni projektowania graficznego a jego celem jest pogłębienie umiejętności uczestników w zakresie tworzenia identyfikacji wizualnej.

Podczas majowych spotkań, na które złożą się wykłady, warsztaty, prezentacje i dyskusje, zadaniem uczestników będzie stworzenie personalnego logotypu. Przez trzy kolejne dni studenci będą spotykać się w godz. 9:30 – 16:30.

Kolejne części kursu z Hiromim Inayoshim planowane są na połowę października 2014 r. oraz na luty 2015 r.
W czasie ich trwania studenci otrzymają do wykonania dwa zadania:

1.     stworzenie logotypu dla Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi (luty 2015 r ),

2.     stworzenie projektu „Świat bez broni nuklearnej" związanego z 70. rocznicą wybuchu bomby atomowej w Hiroszimie (październik 2014 r.).

Dla autorów najlepszych projektów zostały przewidziane atrakcyjne nagrody.

Najlepsza realizacja pierwszego zadania zostanie przyjęta jako oficjalny logotyp Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi natomiast autor najlepszego projektu powstałego podczas drugiego zadania zostanie zaproszony do Hiroszimy w sierpniu 2015 r.

Chętni do udziału we wszystkich trzech częściach kursu proszeni są o przesyłanie zgłoszeń (imię, nazwisko, numer telefonu) do 29 kwietnia 2014 r. do jednego z pedagogów prowadzących pracownie projektowania graficznego: prof. Mariusza Łukawskiego, prof. Piotra Karczewskiego, prof. Sławomira Kosmynki, lub dr Anny Wrzesień.